Александар Васоски со анализа и предлози за дуелите од групата Б

Васоски

Последното коло од групата Б на ЕУРО 2020 се игра во понеделник во вечерниот термин, од 21:00 часот. Има неизвесност во оваа група и ќе биде интересно до самиот крај. Да ја видиме анализата и предлозите за двата меча од групата од поранешниот македонски репрезентативец и сега тренер на Академија Пандев, Александар Васоски.

Група Б: Финска – Белгија ( време: 21:00 ч. )

Неизвесен ќе биде овој натпревар. Мислам дека натпреварот ќе заврши нерешено. Белгијците се задоволни со тоа што веќе обезбедија пласман во следната рунда со двете победи во првите две кола над Русија и Данска. Можно е да одмараат на овој натпревар кој за нив нема големо резултатско значење. Од друга страна на Финска и треба барем еден бод за пласман во наредната фаза и има шанси да дојде до него.

ТИП: Финска – Белгија – Х @ 5.10 во Bet365

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Група Б: Русија – Данска ( време: 21:00 ч. )

Во вториот меч од оваа група треба да следиме една голема борба. Важен натпревар и за двете репрезентации и натпревар од клучно значење. Сепак апсолутно мислам дека Данска ќе ја забележи првата победа на Европското Првенство, тако што би типувал на нивна победа на овој натпревар. Може да се одигра и на голови. Мислам дека двете екипи ќе се отворат и дека ќе се игра добар и напаѓачки фудбал и би требало да заврши и 3+.

ТИП: Русија – Данска – 2 и 3+ @ 2.85 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*