Предлог тикет од натпреварите во Лигата на Европа

Лига Европа

Еден куп натпревари се на програмата во Лигата на Европа во четврток. Ние издвоивме четири меча за кои веруваме дека ќе поинат лесно со нашите типови и ви предложуваме предлог тикет од натпреварите во Лигата на Европа.

Каират Алмати – Ноах – 1

Алмати е еден од најдобрите тимови во Казакстан и стандарден учесник во европските натпреварувања. Многу често има и забележителен успех и големо искуство. Во моментов се прво во Казакстан и според квалитетот се големи фаворити против Ноах. Гостите пак немаат искуство во Европа. Завршија втори во Ерменија но и тоа беше окарактеризирано како изненадување. Јас ќе одиграм 1 со коефициент 1.36 во 10Bet.

Алашкерт – Ренова – 1

Ренова е стандарден учесник во Лигата на Европа, но само еднаш го мина првото коло. Сега гостуваат кај еден од најдобрите тимови во Ерменија. Станува збор за екипа која во последните две сезони има големи вложувања, големи амбиции и треба да се случи чудо за нашиот претставник да помине во следното коло. Ќе одиграм тип 1 со коефициент 1.71 во 10Bet.

Гњилани – АПОЕЛ – 2

Тимот од косово стартуваше од предквалификациите и го елиминираше тимот на Тре Пене од Сан Марино. Гњилане славеше со 1:3 и покрај тоа што губеше со 1:0. Но цело второ полувреме има аиграч повеќе на теренот. АПОЕЛ сака во групната фаза и не би требало да има никаков проблем на гостувањето во Косово. Едноставно, квалитетот е неспоредлив и јас ќе одиграм тип 2 со коефициент 1.34 во 10Bet.

Искра – Локомотив Пловдив – 2

Исто како и Гњилане, така и Искра стартуваше во предквалификациите. Среќата беше на нивна страна, откако одиграа 0:0 по 120 минути на гости кај Санта Колома во Андора. Тој резултат кажува се за екипата. Тимот од Пловдив е голем фаворит и се е на нивна страна освен домашниот терен, но што ако Искра игра дома кога ќе се игра без навивачи. Локомотив Пловдив стартуваше добро во Бугарија, има многу поголем квалитет и јас ќе одиграм тип 2 со коефициент 1.74 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*