Премиер Лига: Анализа и предлог типови за денешните дуели во Англија

Премиер Лига

Викендов во англиската Премиер Лига ќе се одиграат натпреварите од 35-то коло. Ќе следиме доста интересни средби, а во сабота ќе иа пет меча интересни и од обложувачки апект.

Норвич – Вест Хем – 2

Норвич има само теоретски шанси за опстанок. Никој повеќе не верува во такво нешто, дури и во самата екипа. Имаат шест порази по ред во Премиер Лигата во катастрофални игри, без мотив и инспирација. Од друга страна Вест Хем има три бода повеќе од екипите во опасната зона и со победа од овој меч повеќе од сигурно е дека ќе си обезбеди опстанок. Квалитетот е на нивна страна, исто како и мотивите и јас ќе одиграм Тип 2 со коефициент 2.05 во 1хBet.

Ватфорд – Њукасл – ГГ

Она што важеше за Вест Хем, важи и за Ватфорд кој исто така има три бода повеќе од екипите кои се на местата кои водат во понизок ранг. Њукасл игра одлично по долгата пауза и веќе тимот се спрема за наредната сезона, во која сите веруваат дека под водство на богатите сопственици тимот ќе игра важна улога во лигата. Бодовите повеќе им требаат на Ватфорд и би требало да останат кај домаќинот, но јас очекувам и голови па ќе одиграм ГГ со коефициент 1.92 во 1хBet.

Ливерпул – Барнли – ППХ

Избегнувајте го Ливерпул на вашите тикети. Откако ја освоија титулата имаат пад на формата, особено по поразот од Сити. Славеа на последните два меча во добра игра, но се гледа дека мотивите во тимот се паднати и сите едвај го чекаат крајот на сезоната. Барнли е во добра форма и има три победи и едно реми на последните четири меча и нема сомнеж дека ќе биде тежок ривал на новиот шампион. Освен тоа, Барнли се бори за излез во Европа и ќе направи се за да дојде до таа цел. Треба да победи домаќинот, но јас ќе одиграм ППХ со коефициент 2.75 во Bet365.

Шефилд Јунајтед – Челзи – ППХ

Колку и да звучи лудо, ова според местата на табелата е дерби дуел. Шефилд е на 7-то место кое води во Лигата на Европа, а таков успех ќе биде неверојатно достигнување за екипата која пред сезоната важеше за најголем фаворит за испаѓање од лигата. Имаат само девет бода поалку од Челзи кој бие битка со Лестер и Манчестер Јунајтед за две места во Лигата на Шампиони. Ова е важен меч за двете екипи и јас очекува неизвесност. Мојот предлог е ППХ со коефициент 2.20 во Bet365.

Брајтон – Манчестер Сити – 2

Од каде да најде мотиви Гвардиола? Оваа сезона е најголемо разочарување во неговата кариера, но барем останува да се надева дека може до трофејот во Лигата на Шампиони. Целото вниание на екипата е насочено кон европската елита и завршницата каде треба да одиграат реванш меч со Реал Мадрид. Дуелите од Премиер Лигата се ставени во втор план, а тоа се гледа и од поледните дуели. Брајтон е сигурен на 15-то место и треба да се случи чудо за да испадне од лигата, но не може да биде мирен и сака уште некој бод до крајот. Сепак, не можам а да не одиграм на Победа на Сити со коефициент 1.30 во 1хBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*