Продолжуваат редовните кола во Премиер Лигата, а за старт големо дерби

Премиер Лига

Веќе се одиграа два натпревари од Премиер Лигата после долгата пауза предизвикана поради пандемијата со КОВИД-19. Но тие беа заостанати, а денес веќе се продолжува со редовните кола. Како за почеток не можевме да посакаме подобро продолжение на сезоната бидејќи ќе следиме едно големо дерби и уште еден интересен и неизвесен меч.

Осцен тоа, ќе биде крајно интересно да се види како ќе реагираат фудбалерите после една така голема пауза, најголема во нивните кариери без тренинг и без фудбал.

Норвич – Саутемптон – ППХ

Норвич е печен за испаѓање и тешко дека големата пауза ќе делува некако на него, мислам на позитивна смисла. Единствена добра работа за нив пред овој меч е тоа што и Саутемптон беше во очајна форма пред паузата. Гостите се безбедни на 14-то место. Можеби затоа се опуштија повеќе од потребното. Но теоретски сеуште имаат шанса за испаѓање и тоа треба да ги мотивира барем за уште некој добар резултат до крајот.

Норвич пак како последен на табелата тешко дека ќе избегне испаѓање. Ако сака опстанок мора да слави на натпреварите како овој, но прашање е колкава сила има, а и мотиви во екипата има се помалку и помалку.

Предлагам ППХ со коефициент 2.20 во Bet365.

Тотенхем – Манчестер Јунајтед – ГГ

Како за почеток на 30-то коло ни доаѓа и едно големо дерби. Тешко е да се предвиди резултатот од овој меч, особено после една така голема пауза. Да се играше овој меч пред паузата, за мене фаворит ќе беше Јунајтед. Но сега, шансите се израмнети, а Спарси ја немаат ниту предноста од домашен терен бидејќи се игра без публика.

Сепак, Јунајтед беше одличен пред паузата и Солскер најавува дека тимот ќе продолжи уште посилно и подобро. Од друга страна паузата дојде во добар момент за Мурињо, бидејќи Тотенхем беше во катастрофална форма, но сега игра против својот поранешен тим па голема е веројатноста дека “специјалниот” ќе спреми нешто специјално.

Очекувам еден интересен и привлечен меч, во кој ќе има и тактика и борба и би одиграл ГГ со коефициент 1.75 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*