Предлог дабл тикет од Франција што вреди да се проба

Марсеј

Петок како ден вообичаено е резервиран со ниските лиги на Франција. Но во петок стартуваат и возбудувањата во Лига 1. Овој пат се решивме да предложиме дабл-тикет само од Франција и успеавме да најдеме два меча кои би требало да поминат, а имаат солидени коефициенти.

МАРСЕЈ – АМИЕНС

Марсеј е најблиску до ПСЖ оваа сезона. Тимот игра одлично и на некој начин веќе си обезбеди пласман во Лигата на Шампиони следната сезона бидејќи има прендост од девет бода во однос на четвртиот на табелата. Долго време Марсеј немаше пораз, пред да загуби од Нант пред две кола. Но веднаш се вратија на победите и славеа на гости минатото коло кај Нимс. Ако погледнеме наназад, поразот од Нант беше прв по 27-ми Октомври минатата година. Тимот не се растресе премногу и веднаш се врати на победите, а Бенедето постигна хет-трик. Ако продолжи Марсеј со исто темпо, не треба да се грижи за ништо сезонава.

Од друга страна, тешко дека Амиенс ќе обезбеди опстанок сезонава. Тие се предпоследни и заостануваат со пет бода во однос на местата кои обезбедуваат опстанок во Лига 1. Последен пат славеа во Ноември минатата година, а од тогаш имаат шест ремија и девет порази. Тешко дека ќе се вратат на победите токму против екипа како Марсеј. Имаат тим за опстанок, но бодовите треба да ги бараат на домашен терен или против екипи од својот ранг, не на гости кај Марсеј.

Наш предлог:

Победа на Марсеј @ 1.64 во 1xBet

ГФЦ АЈАЧИО – ПАУ

Она што важеше за првиот меч, важи и за овој со тоа што фаворитската улога е на страната на гостите. Пау има неверојатна сезона и е најблиску до пласман во Лига 2. Тие се први на табелата откако го преземаа лидерското место минатото коло славејќи над тогашниот лидер Данкерк со 2:0. Сега имаат два бода предност и ако продолжат во овој стил, нема да имаат проблеми до крајот. Последниот пораз на Пау беше во Декември минатата година, а само на последните пет меча имаат постигнато 14 голови, меѓу кои е и победата од дури 7:0 над Безиерс кој е подобро рангиран од Ајачио.

Домашниот тим пак има само три победи сезонава. Пау само на последните пет меча има 14 голови, а Ајачио цела сезона има постигнато само 13 голови. Имаат очаен напад и слаба одбрана и се е веќе јасно. Заостануваат со осум бодови од оние екипи кои обезбедуваат опстанок во оваа лига и јасно е дека следната сезона ќе играат во најниските лиги на Франција, освен ако не се случи некое чудо, што е малку веројатно.

Наш предлог:

Победа на Пау @ 2.03 во 1хBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*