Премиер Лига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

26-то коло во англиската Премиер Лига ќе биде расцепкано во две недели. Викендов ќе се одиграат само четири натпревари, по два во сабота и во недела. Нема дерби меч, но од обложувачки аспект натпреварите се доста привлечни.

Евертон – Кристал Палас – 1

Евертон под водство на Анчелоти е препороден. Тимот доста напредуваше на играчки и тактички план, но и на табеата. Сега Евертон е на 9-то место со реални шанси за излез во Европа, што е и целта на овој тим сезонава. На последните четири меча имаат по две победи и ремија, а особено импресивна беше победата минатото коло над Ватфорд со 2:3. Кристал Палас пак е во очајна серија и нема победа на шест меча по ред. Тимот не игра лошо, но нема реализација и тешко дека ќе се врати на победите на овој дуел. Ќе одиграм Тип 1 со коефициент 1.67 во 1хBet.

Брајтон – Ватфорд – ГГ

Брајтон обично победува против екипите од својот ранг кога игра дома, но сега тимот е во лоша серија и нема победа на пет натпревари. Ватфорд пак по катастрофалниот старт на сезоната игра се подобро, но по одличната серија од шест натпревари без пораз, забележа два порази во низа на последните два меча. Но двете екипи одиграа доста ефикасни натпревари токму во последните две кола, па јас очекувам голови и на двете страни. Предлагам да одиграте ГГ со коефициент 1.80 во 1хBet.

Шефилд Јунајтед – Бурнемут – 0-2

На 25 натпревари сезонава, Шефилд само на пет одиграл 3+. Сето останато е 0-2 гола и јас не гледам причина да не биде така и овој пат. Едноставно, Шефилд е тим кој игра цврст фудбал против било кои екипи, без разлика дали е аутсајдер или фаворит. Но таквиот пристап ги направи најголемо изненадување сезонава. Сите предвидуваа експресно испаѓање, но тимот е на 6-то место во Премиер Лигата. Бурнемут имаше доста лоша серија и еден куп проблеми со повредени фудбалери. Но сега имаат две победи во низа и сакаат продолжување на серијата, но ќе бидат задоволни и со реми. Сепак, јас не очекувам премногу интересен натпревар или ефикасност. Предлагам 0-2 гола со коефициент 1.61 во Bet365.

Манчестер Сити – Вест Хем – 1-1

Кога игра Манчестер Сити, особено на домашен терен секогаш е фаворит. Се друго освен победа на Сити на овој меч ќе биде огромно изненадување и покрај тоа што веќе неколку пати тимот на Гвардиола разочаруваше сезонава. Но тие загубија од Тотенхем во минатото коло и Пеп нема да дозволи два меча во серија без победа. Титуата е загубена, но ако продолжат вака ќе им биде загрозено дури и второто место. Вест Хем е во опасната зона и долго време бара победа, но таа треба да дојде на домашен терен и против екипи од својот ранг, не против Сити. Предлагм да одиграте 1-1 со коефициент 1.41 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*