Отворената игра во данскиот куп ќе ни донесе квота 2!?

традиција

Денес од 20:15 во рамките на данскиот Ландспокал Куп се сретнуваат екпите на Архус и Одензе.

Архус во последните пет натпревари имаат учинок од две победи и три порази по ред, а тоа доволно зборува за нивната лоша форма.

Одензе пак е во ТОП форма бидејќи успеаа да запишат дури четири победи од пет изиграни натпревари.

Кога ќе се сретнат овие две екипи, головите на тие дуели се секогаш присутни. Имено, на последните шест натпревари освен што се видени по најмалку три гола на секој натпревар поединечно, туку и двата тима постигнуваат гол.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 2.00 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*