традиција
Анализа на натпревари

Традицијата во Тунис ќе ни донесе одлична квота за крај на годината!?

Денес од 16:00 во рамките на Лига Професионале – Тунис се сретнуваат екипите на Есперансе Тунис и Каируансе. Есперансе Тунис се наоѓа на 5-та позиција со вкупно освоени 19 бода и учинок од 6 победи, […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (31.12.2019,15:25) AЛ КАДИСЈА – АЛ НАХОМ

ЕФИКАСЕН НАТПРЕВАР ВО САУДИСКА АРАБИЈА Саудиска Арабија, Премиер лига, 31.12.2019: Ал Кадисја – Ал Нахом ТИП 1 Резултат:  За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ал Кадисја и Ал Нахом од Премиер лигата […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (31.12.2019)

За крај на годината се надеваме дека ќе забележиме добивка во нашата најуспешна категорија. Муктијода – Башундара – 2 @ 1.50 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 8.443 евра. За победа на Муктијода уплатени се […]

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (вторник, 31.12.2019)

Денес е последен ден од 2019 година, а понудата е навистина празнична. Натпревари скоро и да нема, но сепак ние се потрудивме да пронајдеме нешто, бидејќи кој знае, можеби некој на дочеток ќе оди уште […]

малери и махери
Вести

Малери и махери на колото

И денес во овој последен понеделник од 2019 година ви ги издвојуваме малерите и махерите на колото. Малер 1 Овде имаме интересен тикет. Иако играчот го погодил дуелот помеѓу Волвс и Манчестер Сити со квота […]

традиција
Анализа на натпревари

Израелците ќе помогнат за дуплирање на влогот!?

Денес од 18:00 во рамките на израелската Леумит лига се сретнуваат екипите на Петах Тиква и Ирони Ришон. Петах Тиква се наоѓа на лидерската позиција на табелата со вкупно 38 бода и учинок од 11 […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (30.12.2019,15:55) АЛ ХИЛАЛ – АЛ АДЛАХ

ЕФИКАСЕН НАТПРЕВАР ВО САУДИСКА АРАБИЈА Саудиска Арабија, Премиер лига, 30.12.2019: Ал Хилал – Ал Адлах ТИП 4+ Резултат: 7-0 За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ал Хилал и Ал Адлах од рамките на […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (30.12.2019)

Денес ќе се обидеме во оваа категорија да ви претставиме натпревар кој има интересен распоред на уплатата. Раја Казабланка – Рабат – 1 @ 1.57 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 14.420 евра. За победа […]