Малер на неделата: Еден гол го чини скоро пола милион денари! (ФОТО)

На социјалните мрежи се појави еден интересен тикет кој бил одигран вчера со натпревари од вонредните кола и куповите ширум Европа.

Како што и сами можете да видете станува збор за тикет со 14 натпревари кои се изиграни со знакот 1+I&1+II и истиот тикет е уплатен за само 50 денари.

Сите натпревари влегоа без поголеми проблеми, единствено на дуелот помеѓу Дортмунд и Менхенгладбах немаше голови. За иронијата да биде поголема, тој дуел заврши со резултат од 2-1, но секако головите беа постигнати во второ полувреме.

Жално мајсторе!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*