Тикет на денот (четврток, 31.10.2019)

тикет на денот

Последниот ден од октомври има нешто послаба понуда, но сепак има заосстанато натпревари од кои ни избравме за да ви го претставиме тикетот на денот.

Еибар – Виљареал – 0-2 @ 2.05 во 1xBet

Жолтата подморница игра се подобро и подобро, па во двете претходни кола запиша победи над Еспањол во Барселона и против Алавес на домашен терен. Сега се наоѓаат на седмата позиција, но заостануваат само три бода зад лидерската позиција. Еибар е без успех во последните 15 дена бидејќи доживеаа два порази без постигнат гол. Прво ги совлада Барселона, а за викендот изгубија од Ваљадолид. Овде очекуваме мал број голови и предлагаме 0-2 гола со квота 2.05 во 1xBet.

Копенхаген – Нордсјеланд – 1 @ 1.95 во Bet365

Во 1/8 финалето од данскиот Куп актуелниот шампион Копенхаген го дочекува Нордсјеланд. Тимот од престолнината го испушти првото место на табелата, но покрај тоа забележа важна победа против Архус. Нордсјаеланд изгуби од Одензе во претходното коло и со тоа ја прекина серија од две победи, една во лигата и една во Купот. Овде очекуваме доминација на домаќините и нивна победа. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.95.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*