Анализа и предлог типови: Може ли екипата од Бергамо да го покори Неапол?

Денес продолжува вонредното 10-то коло од италијанската Серија А, а дефинитивно најинтересен натпревар ќе биде дуелот помеѓу Наполи и Аталанта.  Овој меч е закажан за вечер во 19:00.

Наполи: Можеби очекувавме малку повеќе од оваа екипа!

Кога се ќе се собере и одземе, слободно може да кажеме дека од Наполи очекувавме многу повеќе за оваа сезона. Имено, Наполитанците, после 9 изиграни кола се наоѓаат на четвртото место со дури осум бода помалку од лидерот на табелата. Во домашното првенство јасно е дека не се ни блиску до остварување на целта, а тоа беше Скудето, но за жал ремито во последното коло против СПАЛ ги оддалечи од тоа. Пред тоа Наполи без поголеми проблеми ја совлада Верона.

Аталанта: Фантастична игра во Серија А, но не и во ЛШ!

Што се доенсува до Аталанта, за разлика од Наполи оваа екипа може да се пофали со фантастични партии во Серија А, но и со катастрофални во ЛШ каде што судејќи според моменталнта ситуација се им е изгубено. Аталанта минатата сезона играше еден вид на „атомски“ фудбал и докажуваше дека предноста за противникот од 3-0 во првото полувреме не значеше сигурна победа, па многу често успеваа да се вратат. Како и да е, фановите на овој клуб можат да бидат максимално задоволни со тоа што го прикажуваат нивните фудбалери, а на крајот веруваме дека ќе успеат да изборат пласман во Европа.

Предлог

Аталанта игра фантастично оваа сезона во гости, но потфрлија на последното гостување кога ја прокоцкаа предноста од 3-0 против Лацио. Впечатокот за Наполи е дека оваа сезона се фокусирани на ЛШ, па во Серија А што ќе биде нека биде. Наш прв предлог ни е Х2 со квота 1.79 во 1xBet, а похрабрите ги советуваме да испробаат со чиста 2-ка со квота 3.25 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*