Супер Куп анализа и предлог типови: Англиска борба во Турција!

Натпреварот на Супер Купот на Европа е официјална генерална проба пред новата сезона. Овде се сретнуваат екиптие на Ливерпул и Челзи, односно победникот во ЛШ и победникот во ЛЕ. Овој дуел е закажан за вечер во 21:00 часот и ќе се игра во Истанбул.

Ливерпул: Црвените веќе испуштија еден трофеј, но овај е поважен!

Екипата на Ливерпул имаше можност, во оваа сезона да освои шест трофеи. Покрај двата домашни секако и ЛШ. Оваа сезона Ливерпул ја започна онака како што доликува и против Норвич работата си ја завршија во првите 45 минути кога стекнаа предност од 4-0. За истанбул, црвените ги врзуваат убави спомени. Тие во 2005 година токму во овој град стигнаа до титулата прваци на Европа и го победија Милан. Што се однесува до тимот, Клоп има проблем со нападот кој се соочува со доста замор, посебно Садио Мане кој играше во финалето на афричкиот Куп на нации.

Челзи: Овој натпревар доаѓа во лош момент!

Легандарниот Френк Лампард нема по добро да го пати своето деби на клупата од омилениот клуб. Тие преживеаа катастрофален пораз во првото коло од новата сезона и тоа на Олд Трафорд од Манчестер Јунајтед. Главниот проблем за овој клуб е тоа што немаше можност да доведува играчи поради казната која им ја изрече англискиот фудбалски сојуз. Од друга страна, замина и најдобриот Еден Азар кој сега е дел од „кралевите“, а исто така си замина и Давид Луиз и го облече дресот на Арсенал. Искрено, нашите очекувања за Челзи оваа сезона се минимални.

Наш предлог

Овие два клуба многу често се сретнуваат во европските купови, особено во претходните 15 години. Имаше многу средби, но овој е прв за официјален трофеј. Според нас, прв предлог е Г.Г со коефициент од 1.70 во Bet365, похрабрите ги советуваме да испробаат со ГГ прво полувреме со квота од 4.10 во истата обложувалница.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*