Тикет на денот (четврток, 15.08.2019)

тикет на денот

Денес имаме полно натпревари од квалификациите за ЛЕ, а имаме и плус некој натпревар од пониските лиги.

Брага – Бронби – 1/1 @ 2.10 во 1xBet

Брага во првиот натпревар си заврши поголем дел од својата работа и беше убедлива во Данска со резултат од 4-2. Тие на гостински терен беа апсолутно доминантни, па сега кога станува збор за дома, тоа би требало да биде само рутина.  Бронби со самиот пласман до тука можат да бидат задоволни, а се сомневаме дека ќе можат да ја неутрализираат предноста од -2 гола, па да се вратат во „живот“. Овде очекуваме повторно доминација на домаќините и типуваме 1/1 со коефициент од 2.10 во 1xBet.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Абердин – Ријека – 1 @ 2.37 во Bet365

Абердин во првиот натпревар беше поразен со 2-0 од Ријека и на тој начин како да изгуби надеж. Сепак станува збор за шкотски тим кој е познат по „тврдиот“ ментален пристап, па тие не се откажуваат со до последниот свиреж на судијата. Ријека од друга страна умее да се затвори, но во Шкотска тоа би било доста тешко. Сметаме дека домаќинтие ќе се отворат и ќе одат на се или ништо. Наш предлог за овој дуел е 1 со коефициент од 2.37 во Bet365.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.97

Be the first to comment

Leave a Reply