Премиер лигата започна, а ова се најголемите фаворити за титула во новата сезона!

Изминатиов викенд беше првото коло од Премиер Лигата, а искрено не бевме сведоци на некои големи изненадувања во поглед на резултати.

Обложувалниците како и секоја година, така и оваа ги претставија коефициентите за фаворити за титула, па според најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, најголеми шанси за трофејот има тимот на Манчестер Сити со коефициент 1.40.

На второто место се наоѓа Ливерпул со квота 4.00, а третото место е резервирано за Тотенхем. На четвратата позиција се наоѓа Манчестер Јунајтед со квота 29, а квота 41 се нуди за Арсенл. Нешто потценет е тимот на Челзи со квота 67.

Најголем аутсајдер според оваа обложувалница е тимот на Шефилд Јунајтед, па доколку тие освојат трофеј, тоа ќе се плати со квота 3001.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply