Познати се паровите за второто квалификациско коло за ЛШ!

Првото коло од квалификациите веќе заврши, а второто коло започнува на 23- и 24-ти јули. После една недела ќе се играат и реванш натпреварите, а тогаш ќе се знаат и сите учесници на 3-то коло од квалификациите.

Во второто коло не очекуваат 12 возбудливи дуели, а интересно е тоа што поразените од второто коло за ЛШ одат во 3-то квалификациско коло за ЛЕ.

Паровите од второто квалификациско коло за ЛШ се:

Клуж – Макаби Тел Авив

БАТЕ – Розенборг

ТНС – Копенхаген

Ференцварош – Валета

Дандалк – Карабаг

Тбилиси – Динамо Загреб

Селтик – Номе Калју

Црвена Звезда – ХЈК Хелсинки

АПОЕЛ – Сутјеска

Марибор – Стокхолм

Плзен – Олимпијакос

ПСВ – Базел

Доколку сакате да се обложувате на овие натпревари, вие ја препорачуваме обложувалницата 1xBet бидејќи само таму за почеток ќе си добиете 100 евра бонус!

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*