Даниел Стариџ казнет за обложување!

Поранешната фудбалска ѕвезда на Ливерпул, Даниел Стариџ е суспендиран од англиската фудбалска федерација поради обложување.

Стариџ го прекршил законот со тоа што на неговиот брат му соопштил дека ќе направи трансфер во Севиља, а тој тоа го искористил и го уплатил неговиот трансфер во обложувалница.

Фудбалерот е суспендиран на шест недели забрана за фудбалски настапи и плус ќе мора да плати 75.000 фунти за кршење на правилата за спортско обложување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*