Дерби на денот: Дали Торонто ќе излезе од кризата?

Овој викенд не очекува новото коло во МЛС шампионатот, а за вас го издвоивме дуелот помеѓу Ванкувер и Торонто кој ќе се игра сабота во 04:00 наутро.

Ванкувер: Повеќе очекувавме од оваа екипа!

Кога се ќе се собере и одземе сигурно е дека од Ванкувер очекувавме доста подобри партии оваа сезона. Меѓутоа, оваа екипа моментално се наоѓа на 9-то место на табелата на западната конференција, но рака на срце формата им е подобрена во последниве неколку кола. Во првите шест натпревари, Ванкувер остана без триумф и интересно е тоа што во тој период четири пати беа поразени, а два пати ремизираа. Во минатото коло прикажаа бледа партија, но сепак стигнаа до важна победа на домашен терен против Далас кој во овој момент им е главен конкурент за пласман во Плеј оф.

Торонто: Од сјај до очај…

За разлика од Ванкувер, Торонто започна одлично во новата сезона и во првите неколку кола се наоѓаше на врвот на табелата, но во последно време значително ја расипаа својата форма и веќе долго време не знаат за триумф. Не треба да се заборави дека оваа екипа пред почетокот ја напушти Џовинко кој со години наназад беше беше најдобар фудбалер во оваа екипа, а исто така и најдобар во лигата. Треба да напоменеме дека во минатото коло Торонто непријатно ги изненади своите фанови бидејќи доживеа пораз на домашен терен од Сан Хосе.

Наш предлог

Ванкувер слабо ја започна оваа сезона, но во последните натпревари ја поправи својата форма и сигурно е дека на овој натпревар ќе сакаат три бода . Сепак, тоа нема да биде лесна задача, бидејчи Торонто е една од најквалитетните екипи во лигата. Овде ви препорачуваме 3+ со коефициент од 1.65 во Bet365, a исто така може да пробате и 2&3+ со коефициент од 3.90 во истата обложувалница.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*