Дерби на денот: Некој го продолжи одморот во Париз еден ден повеќе!

Дождот вчера не дозволи да добиеме полуфиналист на Ролан Гарос, па натпреварот помеѓу Ноле и Зверев е презакажан за денес.

Новак Ѓоковиќ: Доста е уживање, време е за работа!

Првиот поглед на жребот кога е Новак во прашање, не ветуваше лесен пат. Сепак, се до ¼ финалето Србинот и не се измори. Сите четири ривали беа далеку од квалтиетот на најдобрит на светот, а не успеаа ниту да му пружаат отпор. Ноле играше колку што беше потребно, а досега не изгуби ниту еден сет. На Ѓоковиќ Грен слемовите му се приоритет, па не веруваме дека ќе се коцка на дуелот против Александар Зверев. Досегашниот тек не е импресивен, но далеку од тоа и дека е неуспешен. Во Рим изгуби финале, беше преуморен, но докажа дека може да се натпреварува со Надал.

Александар Зверев: Гренд Слемите му се слаба точка – Дали е време тоа да заврши?

Уште пред неколку години беше јасно дека Александар Зверев е новиот тенисерски владетел од моментот кога од сцената ја симна големата тројка. Постои опасност овој играч да остане во меѓупростор додека чека да заминат Федерер, Надал и Ноле него да го престигнат младите лавови Циципас, Шаповалов и некои други. Тоа што многу го занемарува Германцот се резултатите на Гренд Слемите. Не само што нема успеано да освои титула, туку нема стигнати ниту до ½ финале.

Наш предлог

Нема дилеми за тоа кој ја има улогата на фаворит, но сметаме дека Зверев е малку потценет во поглед на коефициентите. Сепак очекуваме Ноле да биде доминантен на овој дуел, па затоа типуваме 3-0. Коефициентот за тоа во William Hill изнесува 1.90.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*