12 пати наназад победува само еден ист тим!

традиција

Денес од 20:00 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на Динамо Букурешт и Волунтари.

Динамо Букурешт се наоѓа на 8-та позиција со вкупно 42 бода кои ги има освоено преку 8 победи, 2 реми и 3 порази.

Волунтари се наоѓа на 13-то место со вкупно 30 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 4 порази.

Интересно е тоа што наназад во последните 12 меѓусебни дуели на овие два ривали, победник е само еден ист тим, односно тимот на Динамо Букурешт, па се надеваме дека таа традиција ќе продолже и денес.

Наш предлог:

Конечен исход – 1 @ 1.62 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*