Милан – Болоња: „Последниот воз“ за Росонерите!

Последниот натпревар од 35-то коло на италијанската Серија А се игра на Сан Сиро каде што Милан ја дочекува екипата на Болоња. Натпреварот е закажан во 20:30 часот.

Милан: Лоша сезона за Росонерите!

Сигурно е дека сите очекуваа подобра сезона од фудбалерите на Милан, но нажалост ситуацијата е таква што оваа екипа моментално се наоѓа на 7-то место кое на крајот на сезона не носи пласман во европската елита. Долго време Милан беше на 4-то место, но некако како да навлегоа во криза и не зедоа бодови од екипите како што се Парма, Удинезе итн. Во минатото коло изиграа многу лош натпревар на гостувањето кај Торино, а тоа дополнително ги оддалечи од четвртото место. Поради сето ова, Гатузо во овој натпревар влегува со императив победа, иако тоа нема да биде лесна задача.

Болоња: Синиша Михајловиќ го „прероди“ овој клуб!

Болоња имаше доста проблеми во поголемиот дел од сезоната и долго се наоѓаа на позиција која водеше во втората Серија Б лига. Крај на таа лоша ера стави српскиот експерт Синиша Михајловиќ кој придонесе доста, а на тој начин го оддалечи клубот од црвената зона. Токму поради одличните партии на домашен терен, оваа екипа ќе ја гледаме повторно во Серија А иако тоа математички не е потврдено, но на добар пат се да ја остварат таа цел. Како и да е, очекувањата на Болоња за овој дуел се минимални.

Наш предлог:

Милан повеќе нема право на кикс доколку сака да го гледаме на големата европска сцена. Без разлика дали посакуваат ЛШ или ЛЕ мора да победат на овој дуел. Поради овие факти ние типуваме 1 во Bet365 со коефициент од 1.65, а похрабрите ги советуваме да изиграат на прелаз 1/1 за кој ќе си добијат квота 2.50 во истата обложувалница.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*