Малери и махери на колото

малери и махери

Денес оваа вест ја посветуваме на браќата кладилничари кои направија добитни тикети или беа недобитни за само еден промашен натпревар.

Малер 1

Првиот малер на колото ни доаѓа од Прилеп. Имено овој играч изиграл 4 натпревари со знакот 2-3ПП-2-3ВП и ги уплатил за 50 денари. За жал натпреварот помеѓу Селта и Барселона на полувреме беше 0-0, додека на крајот заврши 2-0 во корист на Селта. Како што може и сами да забележите тие се главни виновници што овој кладилничар не доби неверојатни 56.000 денари. ЖАЛНО!

Малер 2

Мајсторски тикет изигран со типот двојна шанса и опсег голови. Натпреварот Феирензе – Чавес иако заврши Х, сепак опсегот на голови беше голем, односно крајниот резултат беше 4-4, па така овој играч не се усреќи со 14.000 денари. Повеќе среќа нареден пат!

Малер 3

Да бидеме реални сите очекувавме ефикасен дуел во Торино кој се играше помеѓу градските ривали Јувентус и Торино. Натпреварот заврши 1-1, а играчот остана „посиромав“ за 10.000 денари.

Махер 1

Храбра уплата од 5.000 денари и 4 внимателно избрани натпревари. За среќа овој кладилничар ги избрал правилно и си доби 22.000 денари. За убаво да се трошат!

Махер 2

Овој добитен тикет ни доаѓа од претходното коло на ЛШ. Играчот типувал точен резултат 3-0 за Барселона против Ливерпул и за уплата од 200 денари си доби 2600 денари. За убаво да се трошат!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*