Дерби на денот: Поранешниот шампион го остава актуелниот без титула?

дерби на денот

Започне Плеј оф од белгиската прва лига. После поделбата на бодовите, ова е најинтресениот период од сезоната, а за титула конкурираат 3 екипи.

Андерлехт: Веќе после првото коло од доигрувањето Андерлехт сфати каде му е местото

Се тешеа навивачите на славниот клуб од Брисел дека сите лоши резултати од првите 30 кола ќе успеат да ги неутрализираат во Плеј оф и да ги престигнат Генк, Бриж и останатите. Но, веќе во првото коло од оваа фаза тие гостуваа кај Генк и беа поразени со 3-0, а тоа им ја згасна целата надеж. Сепак до крајот има уште многу, но моменталната ситуација укажува на тоа дека шансите за Андерлехт се минимални. Моментално се на 5-то место на табелата, но мора да напменеме дека имаат и еден натпревар помалку. Овој тим забележа три последователни победи на крајот од регуларниот тек на првенството, но поразот од Бриж доста лошо им влијаеше врз нивната самодервба. Последниот дуел со овој ривал го играа пред месец дена, а заврши без победник со резултат од 2-2.

Клуб Бриж: Без победа во Брисел повеќе од 20 години!

Колку може Клуб Бриж во Брисел против Андерлехт. Ако судиме според традицијата, тогаш шансите им се минимални. Последен пат кога Бриж го совлада Андерлехт на домашен терен беше септември 1998 година. Во меѓувреме, во текот на овие две децении, Клуб Бриж освојуваше титули, играше и во ЛШ, но да слави во Брисел не успеа. Во првото коло беше убедлив против Гент и славеше со 3-0, но поголемиот дел од натпреварот го играше со играч повеќе, па и тоа придонесе за нивнат апобеда. Шампионот на Белгија после ЛШ испадна во ЛЕ, а набргу потоа беше елиминиран од Салзбург.

Наш предлог:

По моменталниот рејтинг, гостите би требало да бидат фаворити. Но по традицијата, Андерлехт е тој кој се прашува на овој натпревар. Обложувалниците имаат исклучително високи коефициент за конечен тип, но тоа да се погоди е навистина тешка задача. Наш предлог е гол-гол, а во 1xBet за тоа ќе си добиете коефициент од 1.67.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*