Традицијата „вели“ мирен и неефикасен дуел!

традиција

Денес од 19:30 во рамките на 30-то коло од шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Севиља и Алавес.

Севиља е на 7-т место со вкупно 43 бода кои ги има освоено преку 12 победи, 7 реми и 10 порази.

Алавес е нешто подобра рангиран и има еден бод повеќе од Севиља, односно 44, а нивниот учинок е 12 победи, 8 реми и 9 порази.

Во последните 4 меѓусебни дуели на овие два ривали, видени се исклучителлно мал број голови, па веруваме дека традицијата ќе биде добар показател и ќе наплатиме супер коефициент.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.30 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*