Во вторник и среда пет заостанати натпревари од Премиер Лигата

Премиер Лига

Во вторник и среда ќе се одиграат вкупно пет натпревари од англиската Премиер Лига. Станува збор за заостанати натпревари, по кои многу појасна ќе биде сликата, односно изгледот на табелата. Следува кратка анализа и предлог тип за секој меч поединечно.

Ватфорд – Фулам – 1 @ 1.71 во 1хBet

Ватфорд игра одлично и покрај двата порази во низа. Сепак поразите беа од екипите од Манчестер, Јунајтед и Сити па затоа не се премногу загрижувачки. Амбициите одат дотаму, да во тимот веруваат во излез во Европа следната сезона, но тешко дека ќе дојде до такво нешто. Фулам е со едната нога веќе испаднат и повторно е аутсајдер на овој меч. Ако Ватфорд сака амбициите за Европа да опстанат, ќе мора да го осви трите бода на овој меч.

Вулверхемптон – Манчестер Јунајтед – ППХ @ 1.90 во 1хBet

Вулфс неочекувано загуби минатото коло од Барнли со 2:0. По тој пораз сега тие се подалеку од Европа, но шансите за тоа сеуште постојат. Сега на гости им доаѓа Јунајтед кој славеше над Ватфорд со 2:1 минатиот викенд, со што брзо го заборави поразот од Арсенал. Јунајтед е фаворит, но ќе има тешка задача. Очекуваме голема неизвесност со тоа што му даваме мала предност на тимот на Солскер.

Челзи – Брајтон – 1-1 @ 1.77 во 1хBet

Ова е одлична шанса за Челзи да се врати на местата кои водат во Лигата на Шампиони следната сезона. Тимот е апсолутен фаворит против Брајтон кој стравува за својот опстанок и покрај тоа што е мирен во овој момент. Овој меч е можеби последната шанса за Челзи, бидејќи ако овој тим не ги освои трите бода ќе биде многу далеку од својата цел.

Манчестер Сити – Кардиф – 1 и 3+ @ 1.48 во 1хBet

Се освен победа на Сити и тоа убедлива победа ќе биде огромно изненадување. Кардиф сака опстанок, но својата шанса ќе мора да ја бара на друго место, не кај Сити во Манчестер. Ако домаќинот слави победа ќе му побегне за еден бод на Ливерпул, што ќе значи голема неизвесност до крајот. Во спротивно, Ливерпул ќе добие огромна шанса, а тоа Сити нема да го дозволи.

Тотенхем – Кристал Палас – 1 @ 1.51 во 1хBet

Тотенхем и Покетино целосно излегоа од колосек. Тимот има очајни резултати и го игра најлошиот период под водство на Покетино. Не се ни сеќаваме кога Спарси биле полоши и имале тако долга црна серија од 4 порази и едно реми на последните 5 натпревари во Премиер Лигата. Беа сигурни на третата позиција, но сега имаат ист број на бодови како Јунајтед и еден бод повеќе од Челзи. Време е тимот да слави победа, а Кристал Палас веројатно ќе биде казнет и за победата над Спарси во Купот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*