Тикет на денот (сабота, 28.07.2018)

тикет на денот

Ги надминавме проблемите со пронаоѓање на натпревари за составување на тикетот на денот.

Митиланд – Есбјерг – 1 @ 1.56 во 10Bet

Шампионот на Данска лошо ја отвори оваа сезона, па на контото има само еден бод. Во претходното коло беше поразен од Алборг, а на сето тоа се надоврза поразот во последните секунди од Астана во Казахстан за квалификациите за ЛШ. Миитиланд е голем фаворит против Есбјерг, но треба да се земе во предвид фактот што ги очекува реванш со Астана. Есбјерг ќе се обиде да го искористи тоа, но сметаме дека не поседува квалитет за да го надигра Митиланд.
Регистрирај се на 10Bet

Заглебие – Сосновиец – 1 @ 1.63 во Coinbet24

Во овој дуел, домаќинот од Лубин е фаворит. Гостите, оваа сезона пристигнаа во полската елита, но стартот не им беше успешен. Беа поразен на домашен терен од Пјаст, па сега ќе имаат тешка задача за да го надоместат то. Сметаме дек Лубин не е вистинското место за тоа и домаќинот ќе стигне до трите бода.
Регистрирај се на Coinbet24

Грасхоперс – Цирих – 3+ @ 1.74 во 1хBet

Барајќи натпревар кој може да го типуваме на голови, го забележавме циришкото дерби. Грасхоперс е домќин, но во овие дуели, тоа нема многу значење. Во подобра форма се гостите, кои во првото коло го победија Тун со 2-1, додека Грасхоперс беше поразен од Јанг Бојс. Победникот е тешко да се прогнозира, па затоа одлучивме да типуваме 3+.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*