Тикет на денот (петок, 15.12.2019)

тикет на денот

 Петокот е ден кога се припремаме за богат кладилничарски викенд. Но овој петок понудата е таква што не ни создаде дополнителни проблеми околу составувањето на тикетот.

Падерборн – Келн – 4+ @ 2.21 во 1xBet

Во 22-то коло од германскиот Цвајт, на Падерборн им доаѓа Келн, најголемиот фаворит за влез во Бундеслигата. Сепак и домаќинот е во одлична форма и ќе се обиде да стигне барем до бараж. Тие врзаа три победи, а во купот стигнаа и до ¼ финалето. Моментално се на 7-то место, но само три бода ги дели од 3-то пласираниот Унион Берлин. Келн има натпревар помалку и заостанува 4 бода зад Хамбургер. Како и да е овој пат очекуваме голови. Наш предлог е 4+, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.21.
Регистрирај се на 1XBET

Лориент – Ред Стар – 1 @ 1.53 во Bet365

Домашната екипа има победено четири пати во последните пет кола и повторно влезе во трка за приклучок во Франција 1. Мец и Брест се уште имаат солидни шест бода предност, но тоа не е недостижна предност за екипа како Лориент. Ред Стар е во тешка ситуација и нема славено на последните четири натпревари и се наоѓа во зоната на испаѓање. Нема потреба да зборуваме кој е фаворит, туку само изиграјте кец во Bet365 со коефициент од 1.53.
Регистрирај се на Bet365

Ден Хаг – Цволе – Г.Г @ 1.59 во 10Bet

Ова е дуел од холандската Ердивизија во кој Ден Хаг го пречекува Цволе. Ден Хаг има победено само еднаш откако започна вториот дел од сезоната. Моментално се на 13-то место со 24 бода. Цволе игра одлично во вториот дел и на четири натпревари има победено три пати. Овие екипи често прикажуваат отворени натпревари, па очекуваме и сега да биде така. Коефициентот за гол-гол во 10Bet е 1.59.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 5.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*