Тикет на денот ( среда, 29.11.2017 )

Се решивме Тикет на денот да понудиме и во среда, со оглед на тоа што има доста богата програма на фудбалски средби. Се играат вонредни кола во неколку фудбалски лиги, а тоа е добра можност за повторно да ја пробаме среќата, но и да го потврдиме знаењето. Избравме три натпревари со просечни коефициенти и истите се добро анализирани од тимот на Кладење.мк.

РАПИД ВИЕНА – АЛТАХ – 1 ( 1.53 )

Рапид Виена е фаворит на овој меч. Серијата на оваа екипа без пораз траеше до минатото коло, кога на домашен терен загуби од лидерот Салзбург со 2:3. Предходно Рапид немаше пораз на 12 меча по ред, па последниот поарз од Салзбург не би требало да го наруши темпото на екипата. Алтах е просечна австриска екипа која имаше солиден старт на сезоната, но во последно време екипата не е на потребното ниво. На последните 5 меча Алтах забележа 4 порази и една победа и тоа во последното коло кај последниот на табелата Ст. Полтен.

Победа на Рапид Виена @ 1.53 во PinnacleРегистрирај се на Pinnacle

СТОУК – ЛИВЕРПУЛ – 3+ ( 1.61 )

Ова е дуел на две екипи кои играат доста ефикасни натпревари оваа сезона. Ливерпул е апсолутен фаворит, но Стоук знае да одигра добро кога најмалку се очекува од нив. Можете да пробате и со двојка, бидејќи така наведува формата на Ливерпул која е во нагорна линија. Токму формата може да се покаже како доволна за на овој меч да се освојат трите бода. Сепак традицијата во меѓусебните средби, па и дуелите на двете екипи оваа сезона навестуваат ефикасен меч. Овој пат ќе веруваме на традицијата и ќе играме на голови.

Да паднат Над 2.5 гола @ 1.61 во MarathonbetРегистрирај се на Marathonbet

СОГНДАЛ – РАНХЕИМ – 1 ( 1.60 )

Ова е прв меч од баражот за опстанок или пласман во Првата лига на Норвешка. Согндал заврши на 14-то место во Првата лига. Ранхеим беше 4-ти во Втората лига, но преку баражите со Сандерс и Мјондален успеа да обезбеди меч со Согндал. Согндал имаше големи инвестиции во играчкиот кадар, но тоа не се покажа како доволно за екипата да ги исполни амбициите за пласман во европските купови. Дури екипата се најде на местото кое води во бараж за опстанок. Сепак екипата во последниот меч од лигата славеше со 5:2 против одличната Валеренга, па сега во позитивна атмосфера влегува во овој дуел. Ранхеим има 5 победи на последните 5 меча. Сепак овој пат е голем аутсајдер и според буџетот на тимот и според играчкиот квалитет. Се играат два меча по принципот дома – гости, а овој пат домаќинот е во голема предност.

Победа на Согндал @ 1.60 во 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ 3.93

Регистрирај се на 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*