Тикет на денот (среда, 13.02.2019)

тикет на денот

Повторно и денес не очекуваат натпревари од Лигата на шампиони, како и остаток од натпреварите на вонредното коло од Чемпионшип.

Престон – Норвич – 3+ @ 1.86 во 1xBet

И едните и другите се во добра форма, па не знаат за пораз во претходните пет кола. Домаќинот Престон е на 14-та позиција, но запиша три победи и две реми. Интересно е што сите три триумфи ги оствари на гости, додека двата натпревари на домашен терен ги ремизираше. Норвич има тежок распоред, но искрено се снајде некако. И двете екипи важат за ефикасни екипи, па веруваме дека ќе има голови, односно најмалку три. Ве советуваме да го изиграте тоа во 1xBet со коефициент од 1.86.
Регистрирај се на 1XBET

Ст. Етиен – Стразбур – 1 @ 2.00 во Bet365

Во заостанатиот натпревар од 23-то коло на Франција 1, Ст. Етиен го дочекува Стразбур. Двете екипи неочекувано беа поразени, а домаќинот доста убедливо во Рен со 3-0. Стразбур пред тоа имаше одлична серија на резултати, додека Ст. Етиен малку попуштија, па врзаа четири натпревари без победа. И покрај се, сметаме дека Ст. Етиен ќе ја прекине серијата без победа и ќе го победи Стразбур. Коефициентот за единица во Bet365 е 2.00.
Регистрирај се на Bet365

Луцерн – Сион – Г.Г @ 1.57 во 10Bet

Одложениот натпревар од 19-то коло на швајцарската лига ќе се игра денес, а во него ќе се сретнат екипи кои се на средината на табелата. Луцерн е моментално шести, а Сион седми, но домаќино со победа би дошол на делба на четвратата позиција. Единствено што е сигурно на овој натпревар е тоа дека ќе има голови на двете страни. Предлагаме гол-гол во 10Bet, а коефициентот за тоа е 1.57.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*