Тикет на денот (сабота, 20.10.2018)

тикет на денот

Денес веќе ја имаме комплетната обложувачка понуда, па имаме и голем избор на натпревари кои може да ги ставиме во тикет на денот.

Малме – Хамарби – 1 @ 1.77 во 1xBet

Домаќинот нешто потфрли во последните три кола и практично е без победа, односно претрпи две реми и еднаш изгуби. Малме беше шампион минатата година,  а на тој начин стигна до групната фаза од Лига Европа. Хамарби е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона. Малбе со победа доаѓа на само два бода од Хамарби и веруваме дека така ќе биде.
Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Кил – Келн – 3+ @ 1.57 во Coinbet24

Во германската Цвајт, Келн гостува на исток, каде што ќе игра со Кил, екипата која е пласирана на средината на табелата. Келн се лидери на табелата, но во минатото коло беа изненадени кога претрпеа пораз од Дуизбург. Сега мора да ги надокнадат тие бодови, но Кил со тоа нема да се согласи. Овие две екипи играат ефикасен фудбал, па затоа очекуваме и голови.
Изиграј го овој натпревар во Coinbet24

 Нордсејалнд – Митиланд – Г.Г @ 1.50 во Bet365

Секогаш кога играат овие две екипи, ние одлучуваме за голови. Шампионот Митиланд е во подобра форма од домаќинот и се наоѓа на делба од првата позиција со Копенхаген. Тимот од Фарум запиша две победи и два порази во последните четири натпревари, но изненадувачки беше поразен од Хобро со 3:2. На последните седум меѓусебни дуели видени се два голови и тоа најмалку по еден на двете страни.
Изиграј го овој натпревар во Bet365

 ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*