Тикет на денот (четврток, 16.08.2018)

тикет на денот

Реванш натпреварите од третото коло од квалификациите за ЛЕ ќе бидат главна понуда за овој четврток.

Молде – Хиберниан – 1 @ 1.81 во 1xBet

Молде моментално е најдобра норвешка екипа. Иако се трети, со оваа игра очекуваме да ги престигнат Розенборг и Бран. Во првиот натпревар во Шкотска немаше голови, па исто таков натпревар очекуваме и во реваншот. Хиберниан добро ја отвори сезоната и ги елиминираше Рунавик и Астерас. Очекуваме победа за Норвежаните.

Регистрирај се на 1XBET

Макаби Т.А – Пјуник – 1/1 @ 1.72 во Bet365

Израелците го елиминираа нишкиот Раднички, а пред тоа и маџарскиот Ференцварош. Во првиот натпревар во Ерменија беше 0:0, а изгледаше дека гостите во тој натпревар дека не притискаа многу. Пјуник успеа во натпревар со мал број голови да го елиминира Вардар и Тобол, но сметаме  дека сега им доаѓа крајот. Коефициентот за победа на овој тим е мал, па затоа појачавме со прелаз.

Регистрирај се на Bet365

Лех – Генк – 3+ @ 2.00 во Coinbet24

Белгијците стекнаа убава преднсот во првиот натпревар, па на Пољаците не им преостанува ништо друго освен да се отворат. Во таква игра, голови мора да има. Генк лесно додје до оваа фаза, додека Лех се помачи. Полјаците во последната минута го елиминираа Ганџасар,  се помачија и со Солигорск. Победникот на овој дуел ќе биде неизвесен, но головите се загрантирани.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*