3 за 3: Статистиката укажува на соработка, а коефициентот за денес е 4.75!

3 за 3

Денес од 20:45 во рамките на 32-то коло од англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Ипсвич и Дерби.

Ипсвич моментално е на дното на табелата и ја последната позиција со досега вкупно освоени 18 бода преку 3 победи, 9 реми и 19 порази.

Дерби е подобро рангиран и е во подобра форма, односно имаат вкупно 50 бода кои ги освоија преку 14 победи, 8 реми и 8 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што меѓусебните натпревари укажуваат на можна соработка 3 за 3 бода. Имено ови клубови соработувале во сезоната 2015/16, 2016/17 и 2017/18.

Освен што го имаме ова за показател, последните информации говорат, дека 5 прилично клучни играчи на гостите нема да им играат односно ќе недостигаат на теренот.

Наш предлог:

Победа за домаќинот – 1 @ 4.75 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*