Веќе четири години наназад играат 3 за 3!

3 за 3

Од 18:00 не очекува натпревар од 14-то коло на чешката ФНЛ во која ќе се сретнат екипите на Знојмо и Баник Соколов.

Знојмо моментално ја зазема 12-та позиција на табелата со забележани 3 победи, 3 реми и 7 порази, па после 13 кола на своето конто имаат 12 бода.

Баник Соколов од друга страна е на 10-то место со вкупно 15 бода и учинок од 4 победи, 3 реми и 6 порази.

Доколку ги погледнеме резултатите на нивните меѓусебни дуели лесно може да се донесе заклучок за соработка 3 за 3 и тоа без никаков сомнеж. Но ние ве советуваме да бидете претпазливи и да играте двојна шанса бидејќи овој им е прв натпревар оваа сезона.

Наш предлог:

Двојна шанса – 12 @ 1.36 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*