ТИП НА ДЕНОТ: (10.02.2019,18:00) САСУОЛО – ЈУВЕНТУС

ЈУВЕНТУС ЗА ОПРАВДУВАЊЕ НА КИКСОТ

Италија, Серија А, 10.02.2019: Сасуоло – Јувентус ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Сасуоло и Јувентус од рамките на италијанската Серија А. Сасоуло игра изненадувачки добро во последниве неколку кола, но овде изгледа ќе стави крај на таа серија. Јувентус пак го прокоцка водството од 3-1 во последното коло против Парма и крајниот резултат беше 3-3, па мораше да се задоволи само со бод. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.59.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 7/9

САСУОЛО – ЈУВЕНТУС 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply