ТИП НА ДЕНОТ: (08.02.2019,20:30) КИЕВО – РОМА

РОМА НЕ СМЕЕ ДА ЗАОСТАНЕ

Италија, Серија А, 08.02.2019: Киево – Рома ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Киево и Рома од рамките на италијанската фудбалска елита, Серија А. Киево е најсериозниот кандидат за елиминација и преселба во Серија Б. Тие моментално се на последното место и шансите за опстанок им се минимални. Од друга страна Рома ќе се бори до самиот крај за позиција која води во Европа, па не смее да ги кикснува натпреварите со вакви противници. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.63.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 5/7

ЛАЦИО – ЕМПОЛИ – 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*