ТИП НА ДЕНОТ: (07.02.2019,20:30) ЛАЦИО – ЕМПОЛИ

ЛАЦИО ЗА ПОЗИЦИЈА КОЈА ВОДИ ВО ЕВРОПА

Италија, Серија А, 07.02.2019: Лацио – Емполи ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лацио и Емполи од рамките на првата италијанска лига. Лацио игра доста променливо оваа сезона, но се уште има шанси да обезбеди пласман во европските натпреварувања. Емполи се наоѓа веднаш над местата кои водат во Серија Б, но според досегашната игра тие се еден од поглавните кандидати за елиминација. Овде сметаме дека домаќините ќе бидат подоминантни и ќе победат без пооглеми проблеми. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.40.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 4/6

ЛАЦИО – ЕМПОЛИ – 1
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*