Денес на „менито“ имаме неефикасни Шкоти со одличен коефициент!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на 25-то коло од шкотската Премиер Лига ќе се сретнат екипите на Абердин и Ренџерс.

Абердин ја има третата позиција со вкупно освоени 46 бода преку 14 победи, 4 реми и 6 порази.

Ренџерс е нијанса подобро пласиран односно се наоѓа на втората позиција со 48 бода, а има освоено 14 победи, 6 реми и 4 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што меѓусебните дуели не им изобилуваат со голови, односно границата од над 2.5 гола по натпревар не им е надмината.

Наш предлог:

Вкупно голови 2.5 – ПОД @ 1.82 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*