Иако домаќините се фаворити, гостинот има големи шанси!

Денес од 18:00 во рамките на шестото коло од изралеската Лумит Лига ќе се сретнат екипите на Кфар Саба и Рамат Хашарон.

Хапоел Кфар Саба моментално се наоѓа на 1-та позиција со 13 освоени бода, односно 4 победи и 1 реми.

Рамат Хашарон ја зазема 9-тата позиција со неверојатно пет реми од пет изиграни натпревари.

Хапоел Кфар Саба е апсолутен фаворит на овој дуел со оглед на тоа што се во одлична форма во однос на нивниот ривал, но фактот „вели“ дека Рамат Хашарон нема претрпено ниту еден пораз на последните 8 меѓусебни дуели.

Х2 @ 2.23 во Bet365 (8 oд последните 8)

2 @ 4.90 во Bet365 (5 од последните 8)

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*