Тикет на денот (петок, 01.02.2019)

тикет на денот

Првиот ден од февруари означува и почеток на еден богат кладилничарски викенд каде што продолжуваат скоро сите лиги.

Фенербахче – Гецтепе – Т12+ @ 1.64 во 10Bet

Победата над Малатија, на Фенербахче им донесе големо олеснување бидејќи ја избегнаа црвената зоната, но се уште се далеку од посакуваниот пласман. Прилика за нов напредок имаат сега против тимот на Гецтепе, кој во првиот дел од сезоната го совладаа со минимален резултат. Ви предлагаме да изиграте домаќинот да постигне најмалку два гола, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.64.
Регистрирај се на 10Bet

Рода – Алмере – 1 @ 1.88 во 1xBet

Во 23-то коло на холандската втора лига, Рода ја дочекува екипата на Алмере. Гостите во овој натпревар влегуваа после серија од 9 натпревари без триумф и шест последователни порази. Рода се стабилизира после кризата, па во продолжението на сезоната ќе се потруди да избори повраток во елитата. На трите последователни натпревари имаат две победи и реми, а постигнаа дури 11 гола. Очекуваме Рода да продолжи со победите, а коефициентот за тоа е 1.88 во 1xBet.
Регистрирај се на 1XBET

Престон – Дерби – Г.Г @ 1.72 во Bet365

Ова е дуел на две екипи кои се во одлична форма. Престон славеше во претходните две кола, а на двете ја имаа улогата на гостин. Го победија КПР и Стоук, па може да се каже дека остварија максимален учинок. Дерби одлично напредува во ФА Купот, па успеа да стигне до најдобрите 16. Овој пат очекуваме отворена игра и најмалку по 1 гол на двете страни. Наш предлог е гол-гол, а во Bet365 коефициентот за тоа е 1.72.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 5.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*