Тикет за храбри (недела, 22.07.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Рудар – Марибор X-2 @4.50 во 1xBet

Марибор минатата сезона „несреќно“ ја загуби титулата, па оваа сезона секако ја почнува со шампионски цели. Во првото коло му гостува на Рудар кој е незгоден противник, па иако Марибор е голем фаворит, не очекуваме лесна победа. Нашиот предлог е реми на полувреме и Тип 2 на крај.

Клуб Бриж – Стандард 1 и ГГ @3.80 во 1xBet

Финале во Суперкупот на Белгија. Бриж игра на домажен терен и е фаворит, а и квалитетот е на нивна страна. Сепак, ова е натпревар за трофеј и Стандард нема лесно да се предаде. Двата тима играат ефикасно, па очекуваме голови на двете страни, но сепак предноста е на страната на Клуб Бриж. Поради тоа нашиот предлог е победа на Бриж, но Стандард да постигне барем еден гол.

Вкупен коефициент на тикетот 17.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*