Тикет на денот ( среда, 11.01.2017 )

Денес ќе се комплетира 4-то коло во фудбалската Лига на Шампиони. Има доста интересни натпревари за обложување, а ние одбравме три од ЛШ и еден од Купот на Чешка. За вас ги избравме најдобрите коефициети за нашите типови од понудата на онлајн обложувалниците, а конечниот коефициент не е за потценување.

СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ – КАРВИНА – 1 ( 1.51 )

Либерец и Карвина ќе играат во 1/8 финалето на МОЛ Купот во чешка. Либерец минатата сезона разочара. Тимот заврши дури на 9-то место на табелата иако имаше далеку поголеми амбиции. Сепак сезонава се е според планот. Во моментов тимот се наоѓа на 4-то место и има втор најдобар напад во Чешка. Од друга страна Карвина е просечна екипа, но според игрите сезонава ќе се бори за опстанок. Се наоѓаат на 14-то место на табелата со само две победи и две ремија, наспроти 8-те порази. Во моментов Карвина е во серија од три порази по ред. Според тоа тимот ќе се насочи целосно кон опстанок во лигата, а не кон Купот на Чешка.

Победа на Слован Либерец @ 1.51 во Marathonbet

НАПОЛИ – МАНЧЕСТЕР СИТИ – ГГ ( 1.45 )

За овој дуел посветивме и статија на кладење и јасно дадовме до знаење дека очекуваме ефикасен меч. Двете екипи се офанзивно ориентирани и се најефикасни во Серија А, односно Премиер Лигата. Предходниот нивни меч заврши со победа од 2:1 на Сити и сега Наполи ќе сака одмазда. Во секој случај, јасно е дека ќе гледаме интересен, неизвесен но и ефикасен дуел.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.45 во Bet365

БОРУСИЈА ДОРТМУНД – АПОЕЛ – 1-1 ( 1.37 )

Дортмунд е најголемо разочарување сезонава во Лигата на Шампиони. Екипата е последна на табелата со само еден бод и тоа од гостувањето пред две недели во Кипар. За овие резултати не е оправдување тешката група, но можеби многуте повредени фудбалери уште од стартот на сезоната. Апоел беше надигран на нивниот меѓусебен дуел пред две недели но извлече реми 1:1. Дортмунд очекуваше сигурна победа но разочара, па сега бара одмазда и според нас ќе ја добие.

Полувреме / крај 1-1 @ 1.37 во Unibet

ПОРТО – ЛАЈПЦИГ – ГГ ( 1.71 )

Ова ќе биде дуел на две офанзивни екипи. Екипи кои сакаат да ја имаат топката во свој посед, да создаваат шанси и да играат високо во одбраната. Тоа значи дека ќе следиме интересен дуел, отворена игра а кога се игра на тој начин доаѓаат и головите. Предходниот нивни дуел пред две недели заврши со 5 гола и со победа на Лајпциг од 3:2. Нема причина да не веруваме дека ќе следиме ефикасен дуел и овој пат.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.71 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*