Дали Австрија ќе и го нанесе првиот пораз на БиХ? Најава, анализа и предлог тип!

Австрија вечерва ја пречекува репрезентацијата на Босна и херцеговина во дербито од Групата Ц.

Репрезентацијата на БиХ игра фантастично под водство на Роберт Просинечки и се уште не доживеала пораз во официјален натпревар откако Хрватот седна на кормилото. Од друга страна ова е последна шанса за Австрија дојде до лидерското место во групата.

Австрија го брка „последниот воз“

Репрезентацијата на Австија после два одиграни меча во Лигата на наации има три бода и заостанува шест бода зад БиХ која пак има и натпревар повеќе. Поради тоа ова е шанса Австрија да го фати „последниот воз“ за првото место во групата, па едноставно се наоѓа пред императив победа.

Оваа репрезентација беше поразена со минимални 1:0 на гостувањето во БиХ, но не остави лош впечаток. Сега со помош на домашната публика би требало да пружи многу подобра партија и со победа да остане во трка за првото место. Селекторот Фод поради повреда нема да може да смета на Сабитцер и Грилич, двајца многу важни фудбалери кои играат во Бундеслигата.

Босна е во фантастична серија

Репрезентацијата на БиХ под водство на Роберт Просинечки игра навистина одлично и се уште нема пораз на официјален натпревар. Тие се лидери во групата со 9 бода од три меча, па едносвано доволно им е само еден бод од ова гостување. Репрезентацијата на Босна и херцеговина не знае за пораз уште од февруари оваа година кога беше поразена од Мексико во пријателски меч.

Од тогаш „змеовите“ имаат 100% учинок, а во Лигата на нации имаат три победи и гол разлика 5:1. Во овој натпревар Просинечки нема да може да смета само на Асмир Беговиќ, кој и онака е резерва на Шехиќ, па неговото отсуство нема воопшто да се забележи.

Веројатни состави:

Австрија: Линдер, Илсанкер, Хинтерегер, Драговиќ, Алаба, Шопф, Зуљ, Лајнер, Арнаутовиќ, Бургсталер, Лазаро.

БиХ: Сехиќ, Чивиќ, Зукановиќ, Сањиќ, Врањеш, Пјаниќ, Бешиќ, Сариќ, Дулјевиќ, Џеко, Виска.

Според букмејкерите Австрија е благ фаворит на овој меч, па така коефицинетот за победа во Coinbet24 изнесува 1.96 за реми 3.40 додека за победа на БиХ коефициентот изнесива 4.05

Предлог тип:

Победа на Австрија @1.96 во Coinbet24

Помалку од 2,5 гола @1.65 во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*