Тикет на денот (вторник, 14.08.2018)

тикет на денот

Вчера за само еден гол не бевме успешни во оваа категорија, но денес ќе се потрудиме овој тикет да биде добитен.

Ергрите – Хелсингборг – 2 @ 2.20 во Coinbet24

Последниот натпревар од 18-то коло на втората шведска лига ќе биде помеѓу Ергрите и Хелсингборг. Домаќинот е во лоша серија која трае предолго. Цели 8 натпревари Ергрите е без триумф, односно последно победија во Мај против Варнамо. Немаат многу порази, односно изгубија три пати, а останатото е нерешено. Од друга страна Хелсинборг се стегна и врза четири победи. Додека домаќинот е без некој голем императив, гостите сакаат повраток во елитата, а за тоа им треба победа.

Регистрирај се на Coinbet24

Стромен – Согндал – 2 @ 2.00 во Bet365

Овие две екипи се во многу различна форма. Домаќинот не може да се состави и во последните 14 натпревари, нема изгубено само на три. Моментално е во серија од 4 последователни порази со 16 примени гола. Посебно се лоши на домашен терен, каде што во двата последни дуели примија два пати по шест гола. Гостите играат одлично и на последните 10 натпревари, осум пати славеа, а два пати ремизираа. Коефициентот за победа на Согндал е одличен, па затоа типуваме двојка.

Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*