Тикет на денот (недела, 28.01.2018)

Традиционално и оваа недела го составуваме тикетот на денот. Два дерби натпревари типуваме на голови и третиот натпревар го типуваме на конечен исход. Очекуваме да бидеме добитни исто како вчера. Вчерашниот тикет погледнете го ТУКА.

Марсеј – Монако Г.Г (1.63)

Марсеј е во мртва трка со Лион и Монако за посигурна позиција која води во европските натпреварувања. Тие оваа сезона докажаа дека можат да се натпреваруваат со сите и прикажаа имрепсивни резултати. Од другата страна се наоѓа тим кој исто така важи за голем борец кој поседува одличен тим, посебно во офанзивната страна. Со оглед на тоа што ова е натпревар помеѓу два офанзивни тимови очекуваме голови.

Двата тима да постигнат барем по еден гол @ 1.63 во 1xBet
Добиј бонус на 1XBET

Милан – Лацио Г.Г (1.67)

Денес на Сан Сиро ќе се изигра еден од поголемите дерби натпревари во Италија. Несреќните Миланези ќе се натпреваруваат против изненадувачкиот Лацио. По наше видување сметаме дека Милан ги надмина внатрешните клубски проблеми и веќе конечно им тргна на подобро. Што се однесува до Римјаните, тие имаат фантастична сезона. Навистина изненадувачки започнаа, а така и најверојатно ќе завршат. Натпреварот очекуваме да биде отворен и со голови.

Двата тима да постигнат барем по еден гол @ 1.67 во 10Bet
Добиј бонус на 10Bet

Севиља – Гетафе 1 (1.56)

После серијата лоши резултати, Севиља успеа да го надигра и да издвои победа над Атлетико Мадрид во Копа дел Реј, а исто така издвои и победа во последниот натпревар од Ла Лига против Еспањол. Тоа е знак дека им тргна на подобро и дека ќе се обидат да го задржат позитивниот резултат. Гетафе оваа сезона не е ништо посебен, па затоа и сметаме дека нема никакви шанси против Севиља во овој натпревар.

Победа за Севиља @ 1.56 во William Hill
Добиј бонус на William Hill
ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.24

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*