Бундеслига 10-то коло: Најава, анализа и предлог тип

бундеслига

Изгледа оваа, за разлика од поранешните сезони ќе биде малку поинтересена. Малата криза на Баерн ја искористија останатите екипи и дефинитивно првенството доби поинаков изглед.

Штутгарт – Ајнтрахт – 0-2 @ 2.03 во 1xBet

Штутгарт се на последното место со само пет освоени бода после девет изиграни кола. Веќе сега се наоѓаат во голема опстаност, а разликата која ја имаат може да му ја отежне работата во продолжението од шампионатот. Франкфурт игра се подобро и подобро после разочарувачкиот старт во кој го изгубија Супер купот. Очекуваме тврд меч, а за домаќините е да се биде или не.

Аугсбург – Нинберг – Т12+ @ 1.61 во Bet365

Двете екипи успеаа да се пласираат во третото коло на Купот.  Баварскиот тим е во подобра форма и во претходното коло славеше на гостувањето во Хановер, додека Нинберг за секунда не успеа да триумфира. Сепак и тој еден бод е охрабрувње после поразот од Дортмунд и Лајпциг, кога на двата меча прими дури 13 гола. Одбраната на гостите е слаба и очекуваме домаќините да постигнат најмалку два гола.

Леверкузен – Хофенхајм – 4+ @ 2.10 во Coinbet24

Сите очеуваа дека Хајко Хелих ќе ја заврши мисијата во Леверкузен поради серијата лоши резултати, тие стигнаа до две неверојатни победи на две гостувања. Прво Баер славеше во Бремен, а потоа во Купот го победи Менхегладбах. Тоа ја поткрена самодовербата кај играчите и тие сега влегуваат мотивирано во два важни натпревари. Хофенхајм испадна од купот, но овој тим да бидеме искрени игра пренапорно, односно на три фронта, а тоа мораше да запре. Очекуваме „дожд“ од голови.

Баерн Минхен – Фрајбург – 1&3+ @ 1.39 во 1xBet

Баварците повторно влегоа во победничка серија, а но не се убедливи како на почетокот од сезоната. Очигледно дека се уште не е се на свое место кога е е во прашање тренерот и поедници играчи. Во средата Баерн победи во купот со 2:1 против Родингхаузен, а во минатата сезона тоа беше незамисливо. Фрајбург играше одлично против Менгенгладбах, но тоа предизвика последици и изгуби во Купот од Кил. Коефициентот за победа на домаќините е мал, па затоа комбинираме со голови.

Шалке – Хановер – 1 @ 1.64 во Coinbet24

Домаќинот се провлече во третото коло од Купот со триумф над Келн и тоа во продолженијата. Пред тоа ти изиграа три натпревари каде што не постигнаа ниту еден гол, и тоа две првенствени и една во ЛШ.  Тимот од север беше поразен на домашен терен од Волфсбург, а не се прославија ниту во Бундеслигата кога повторно беа поразени и тоа од Аугсбург.

Волфсбург – Дортмунд – 3+ @ 1.65 во 1xBet

Невозможно беше Борусија да продолжи со истото темпо како до мечот со Херта. Победата од 4:0 беше врв, па логично беше да се приберат. Малку несреќно загубија од Белринците, но сепак како што рековме до некаде беше очекувано.  Волфсбург е малку поразличен оваа сезона, но сепак одлично се држи и прикажа одлични натпревари против Дизелдорф и против Хановер. Како и да е за овој натпревар нашиот тип ќе биде на голови.

Херта – Лајпциг – Г.Г @ 1.69 во Coinbet24

Многу пофалби минатата недела пристигнаа на адресата на Херта, уште пред победата над шампионот Баерн. Досега имаат само еден пораз и тоа оној на гостувањето во Бремен, додека запишаа четири победи и четири реми.  Лајпциг врзаа веќе девет натпревари без пораз во сите три натпреварувања во кој учествуваат. Во првенството имаат идентичен учинок како и Херта, а единствениот неуспех им го нанесе Дортмунд во првото коло.

Менхенгладбах – Фортуна – Т12+ @ 1.36 во Bet365

Ужасен пораз  доживеа Менхенгладбах во Купот од Лверкузен. Беше 5:0 за гостите, а пред тоа изгубија од Франјбург во Бундеслигата. Фортуна врза дури пет порази во првенството, а тиа ја доведоа на дното на табелата. Серијата неупеси ја прекина во Купот, и славеа против Улм. Немаме дилема дека Борусија ќе постигна барем два гола.

Мајнц – Вердер – Г.Г @ 1.71 во 1xBet

После солидниот почеток, Мајнц влезе во криза, па во последните три натпревари беше неуспешен. Во првенството врзаа два порази, од Менхенгладбах во гости и од Баерн на домашен терен. Вердер има сјајни резултати, па затоа се наоѓа и на втората позиција на табелата. Ќе биде неизвесно, но голови мора да има.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*