Традицијата нуди 2.70 коефициент за одличен викенд!

традиција

Денес во 20:00 во рамките на 12-то коло од втората холандска лига „Ерсте Дивизе“ се сретнуваат тимовите на Твенте и РКЦ Валвијк.

Домаќините моментално се на третата позиција на табелата со досега 23 освоени бода, додека гостите се на 15-то место со 11 освоени бода.

Интересно е за овој дуел тоа што во последните шест меѓусебни натпревари не е надмината границата од над 2.5 гола по натпревар, а да бидеме искрени тоа е нетипично за холандската втора лига.

Наш предлог:

Вкупно голови – 0-2 @ 2.70 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*