Можете да се обложувате за победник на ШЛ: Еве кој е прв фаворит!

Оваа сезона не очекува исклучително возбудлива и израмнета битка во најелитното европско натпреварување, Лигата на шампиони.

Веднаш откако беа извлечени групите, обложвалнивците излегоа со коефициенти за освојување на Лигата на шампиони.

Интересно, прв фаворит за освојување на престижниот трофеј е Манчестер Сити. Според обложувалницата Bet365 коефициентот за крајна победа на „граѓаните“ изнесува 5,50.

Втор фаворит е Барселона со коефициент 7.00, а Јувентус со Кристиано Роналдо оваа сезона важи како трет фаворит со коефициент 7.50.

Интересно, актуелниот шампион Реал Мадрид оваа сезона е дури петти фаворит со коефициент 10.00, а коефицинетот за минатогодишниот фаворит Ливерпул е 12.00.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*