Малер на годината: Се обложи на Федерер и загуби 35.000 долари!

традиција

Федерер против Милман во осминафиналето на УС Опен беше „сигурен“ облог, па на победа на Швајцарецот коефициентот беше само 1.02, но…

Во осминафиналето се случи сензација, Федерер загуби од 55-от играч на светот, Австралиецот Џон Милман со 3:1 во сетови.

Поразот на Федерер силно одекна како сензација во тенискиот свет, но и го шокираше еден обложувач, кој на победа на Швајцарецот вложил 35.000 долари.

На коефициент 1.02 со уплатени 35.000 долари сакал да заработи 700 долари сметајќи дека е „сигурно“, но Федерер успеа да добие само еден сет.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*