Тикет на денот (петок, 31.08.2018)

тикет на денот

И денес нашата редакција традиционално ќе ви пониди предлог тикет на денот.

Милан – Рома ГГ @1.64 во 1xBet

Иако го загубија првиот меч, сепак се виде дека Милан оваа сезона е организиран тим со фантастичен напаѓач. Поради тоа Гатузо и неговиот тим ќе направат се за да останат непоразени на домашен терен во дербито. „Волчицата“ не е убедлива во првите натпревари оваа сезона, но има одличен напад. Поради тоа веруваме дека на овој натпревар ќе има голови на двете страни.

Виљареал – Џирона 1 @1.61 во Coinbet24

„Жолтата подморница“ ја започна сезоната полошо од очекувањата и после две кола има само еден бод. На првиот домашен натпревар беа „шокирани“ од Реал Сосиедад, а сега имаат противник по мерка конечно да освојат три бода. Виљареал се наоѓа пред императив победа, а на своја страна покрај квалитетот ќе ја има и публиката. Целта на Џирона и оваа сезона ќе биде да избори опстанок, но тешко дека ќе успеат да стигнат до бодови на ова гостување.

Хановер- Борусија Дортмунд ГГ @1.60 во 1xBet

„Милионерите“ во првиот меч го декласираа Лајпциг и се фаворити на овој меч. Меѓутоа, Хановер во првото коло покажа дека оваа сезона ќе биде тврд противник за сите екипи. Бидејќи двете екипи играат отворен фудбал веруваме дека ќе има голови на двете страни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*