Тикет на денот (вторник, 27.03.2018)

Денес е пребогат ден со контролни натпревари на фудбалските репрезентации кои се играат ширум светот, па затоа ние избравме неколку и ги спаковавме во форма на „тикет на денот“.

Шпанија – Аргентина – GG @ 1.86 во 10Bet

Еден од најинтересните дуели ќе може да се виде во Мадрид, но и ширум светот преку малите екрани. Можно е овој натпревар да помине и без најголемата аргентинска ѕвезда Лионел Меси ко не играше против Италија, а на другата страна ќе недостига Давид Силва. Фуријата изигра одличен меч во Дизелдорф, а сега на свој терен го пречекува вицешампионот од Бразил. Препорачуваме да се избегне типот на конечен исход, па затоа пробајте на голови.
Регистрирај се на 10Bet

Грција – Египет – 0-2 @ 1.45 во 10Bet

Фараоните против европскиот првак Португалија покажаа деак се работи за одлична екипа. Водеа со првиот гол на Мохамед Салах, се до судиската надокнада, а потоа Кристиано Роналдо со два гола во 92 и 95 минута ја грабна победата. Од друга страна грчкиот фудбал е во големи проблеми. Репрезентцијата ќе пропушти уште едно големо натпреварување, а лигата поради одредени проблеми е суспендирана. Во таква атмосфера не е ни чудно што изгубиа од Босна, а нема да биде изненадување ако изгубат и од Египет. Најсигурниот тип и за овој натпревар е да се игра на голови.
Регистрирај се на 10Bet

Австралија – Колумбија – 3+ @ 1.80 во Unibet

Ова е натпревар каде што веруваме дека ќе има голови. Во последниот натпревар, репрезентацијата на Колумбија успеа да направи пресврт против голема Франција и да издвои победа од 3-2. Што се однесува до репрезентација на Франција, новиот селектор Берта ван Марвајк не беше успешен, па веруваме дека ќе сака да издвои позитивен резултат против Јужноамериканците. Без разлика кој состав ќе биде на терен, двете екипи играат напаѓачки фудбал, па затоа веруваме во голови.
Регистрирај се на Unibet

Вкупно коефициент за овој тикет: 4.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*