Сакате да се обложите дека Мурињо ќе добие отказ? Еве колку е коефициентот!

Голем дел од фудбалската јавност смета дека Жозе Мурињо е пред отказ и дека е само прашање на време кога тој ќе се случи.

Поради лошиот почеток на Манчестер Јунајтед во Премиер лигата, дел од обложувалниците веќе понудија коефициент за отказ на Португалецот, покрај Мурињо уште има уште неколку кандидати, но стратегот на Јунајтед е прв на „листата за отстрел“.

Имено, коефициентот дека Жозе Мурињо ќе заработи отказ во Јунајтед изнесува 1.90, што и не е така голем.

Зад него следуваат: Марк Хјуз (Саутемптон) – 5.50, Рафа Бенитез (Њукасл) – 8.00, Клод Пуел (Лестер) – 9.00, Мануел Пелегрини (Вест Хем) – 11.00 и Нил Ворнок (Кардиф) – 12.00.

Инаку, англиските медиумите веќе пишуваат за можните наследници на Португалецот и во игра во овој момент наводно се шест кандидати.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*